Blog je zrušen

Studená fronta se slabou bouřkou 16.8.2010

Na tento den byl hlášen přechod další studené fronty, tentokrát od západu až jihozápadu. ESTOFEX předpovídal pro Moravu a Slezsko stupeň 1, pro zbytek území vyjímaje západní Čechy bouřky z 50%. Pro západní Čechy předpovídal bouřky z 15%. SKYWARN byl o něco střízlivější, a proto předpovídal pouze výstrahu na bouřky bez dosažení výstražných stupňů. Ta platila pro Moravu a Slezsko, Vysočinu, východní Čechy a cíp jižních a severovýchodních Čech:

 http://www.skywarn.cz/maps/tstm_deg/TSTM_forc125.png

Dopoledne bylo oblačné beze srážek, odpoledne rostla kupovitá oblačnost. Již kolem 14:00 byla na východě tmavá oblačnost, která se dále rozrůstala. Mezi 15:00 a 15:30 nás přešla středně silná přeháňka. Když se začalo kolem 16:00 vyjasňovat a bouřky nás i nadále obcházely tak, že z nich nemohly být vidět blesky či slyšet hromy, jsem si myslel, že je po všem. Ale naštěstí jsem se spletl. V 17:00 začala na východě narůstat velmi bohatá kupovitá oblačnost a v 17:15 nás přešla ,,přívalová přeháňka." Pršelo sice jenom minutu, ale za tu minutu napršelo 3,1 mm srážek! Poté kupovitá oblačnost odešla dále na východ a já jsem odešel k babičce, kde jsem měl i fotoaparát. A při cestě najednou, hrom! Všímám si bouřky na severu. Než jsem došel k babičce, slyším takové hromy ještě 4. Poté se již bouřka začala rozpadat.

Když jsem došel k babičce, v 18:30, vyfotil jsem si mohutné Cumuly congesty na východě. Právě ty přinesly tu přívalovou přeháňku. Ty se již také rozpadaly. Dále jsem si vyfotil ještě rozplizlou kovadlinu, z které se právě dostalo slunce. A ještě si fotím měsíc a samozřejmě oblačnost, z které bylo slyšet těch 5 hromů. To vše se již ovšem rozpadá (tedy, kromě měsíce, ten by se jen tak náhle rozpadnout nemohl). Na závěr musím konstatovat, že tento den byl, co se pozorování týče, v relativně svižném tempu. Dvě přeháňky (středně silná a přívalová), jedna slabá vzdálená bouřka, z které bylo slyšet 5 hromů, velmi zajímavá oblačnost, dohromady 6,3 mm srážek a měsíc. Zajímavý den!:


Fotografie budou doplněny

Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí